drukuj

Zwykły znaczek pocztowy..

Zdjęcie 1 z 1
Zwykły znaczek pocztowy..
Zwykły znaczek pocztowy.. autor: Łuka Zdjęcie pochodzi z: Moja tajemnica Zobacz wszystkie zdjęcia oznaczone tagiem: znaczek pocztowy Gorzow wspomnienia
  • Zwykły znaczek pocztowy..
Łuka
Autor:Łuka

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
Wanda
Wanda wt., 2010-05-25 21:53

Kolejny poetyczny i

Kolejny poetyczny i wzruszający tekst spod pani klawiatury.Oby tak dalej

nicole
nicole wt., 2010-05-25 21:55

:) ^-^

Bardzo pięknie, Łuko, bardzo poetycko :-)

„Pokój bez książek to jak ciało bez duszy.”
Jamajka
Jamajka śr., 2010-05-26 06:15

Pięknie, ciepło... Mało kto

Pięknie, ciepło... Mało kto umie tak czuć miasto i o nim pisać.

Perelka
Perelka śr., 2010-05-26 06:48

Opisała pani czyste

Opisała pani czyste młodzieńcze,niewinne lata i to co po nich w pamięci zostało 'kadry,kadry zza mgły".Dziękuję za chwilę wzruszeniaNie wie pani jak ją rozumiem.--Pozdrawiam

E. Zając
mar-jola
mar-jola śr., 2010-05-26 07:17

"Zaczarowany znaczek" który

"Zaczarowany znaczek" który pomaga zatrzymać w pamięci, chwile z dzieciństwa...

mar-jola
Kika
Kika śr., 2010-05-26 07:36

PIĘKNIE!!!!!!!!!!!!!!!

PIĘKNIE!!!!!!!!!!!!!!!

mamabasia
mamabasia śr., 2010-05-26 09:12

Pani Łuko, musi pani mieć

Pani Łuko, musi pani mieć dobrą przyjaciółkę, skoro zwykły znaczek na liście od niej wywołuje tyle wzruszeń...

mamabasia
i_ela
i_ela śr., 2010-05-26 09:18

Łuko!

"I jeszcze park z wierzbą płaczącą, wyspą na stawie. I platany w tańcu zastygłe… czerwono kwitnące kasztanowce…"
Bardzo ładnie opisałaś miejsca swojego dzieciństwa. Widzę, że za nimi tęsknisz, będąc gdzieś daleko. Serdecznie pozdrawiam.

Meg
Meg śr., 2010-05-26 09:49

...jak moje "Pierwsze

...jak moje "Pierwsze Niebo"...tyle skojarzeń, tyle podobnych wspomnień i zachwytów pierwszych i pierwszych łez i tych pierwszych motyli w brzuchu., kwitnącej papierówki zasadzonej ręką dziadka, smaku renety, kotki na parapecie czy zapiecku, Mamy, Taty.....i wciąż jak Tobie przed oczami przesuwają się jak w zwolnionym tempie kadry, klatki, coraz mnie kolorowe, i coraz więcej w nich sepii... zabarwienia mijającego czasu....

. ****Powyższa wypowiedź, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie. Zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów i postawy bez ostrzeżenia i podawania przyczyn:)***
Łuka
Łuka śr., 2010-05-26 10:05

Meg- wróciłam do Twojego art

@Meg:

Meg- wróciłam do Twojego art z pażdziernika--może Ktoś wrzuci link--bo mnie to się nie udaje---wspaniały tytuł, i wspomnienia.....każdy z nas kiedyś pierwszy raz zobaczył świat- to banał- ale jakże magiczne są wspomnienia, które pozostały na zawsze...i nic to ,że w kolorze sepii- jak mówisz...pozdrawiam serdecznie

Łuka
Łuka
Łuka śr., 2010-05-26 10:19

Danuta32- bardzo dziękuję za

@Danuta32:

Danuta32- bardzo dziękuję za te linki....już czytam....a do Słubic może jeszcze wspomnieniami wrócisz., gdy przyjdzie na to pora...

Łuka
AnnaM
AnnaM śr., 2010-05-26 10:00

Łuko

z Twoich opisów swojego miejsca z lat dziecinnych widzę że mieszkałaś koło mnie ,ja również jestem z Kos Gdyńskich od urodzenia mieszkałam tam do 1990 roku pamiętam również każde drzewko ,park do którego chodziliśmy w zimie jeżdziliśmy na sankach . Na moim ogródku wybudowali Urząd Wojewódzki betony pokryły ziemię ,pobudowali parkingi i już nie było tak fajnie .Łuko a pamiętasz akacje która rośnie na przedszkolu Matejki a Kos Gdyńskich ,jak zakwitała zapach roznosił się daleko .

Pozdrawiam
Meg
Meg śr., 2010-05-26 12:57

"Na moim ogródku wybudowali

@AnnaM:

"Na moim ogródku wybudowali Urząd Wojewódzki" ...Anno miałaś w ogródku drzewo renety landsberskiej?

. ****Powyższa wypowiedź, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie. Zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów i postawy bez ostrzeżenia i podawania przyczyn:)***
Danuta32
Danuta32 śr., 2010-05-26 10:09

To co pani napisała jest

To co pani napisała jest wzruszajce.Moje takie miejsce to miejsce dziecinstwa i dorastania w Slubicach ale jestem często nie odczuwam wielkiej tęsknoty.

Mieszkam w Gorzowie piąty rok. Pozdrawiam Danuta
Łuka
Łuka śr., 2010-05-26 10:17

AnnaM--ja mieszkałam przy ul.

AnnaM--ja mieszkałam przy ul. Kos. Gd. 106---obok dawnej policji...potem przenieśliśmy się na Orląt Lwowskich....moje przedszkole było obok Starej Poczty, tej, z magicznymi drzwiami obrotowymi i piękną ażurową kopułą....z gorzowskich drzew także doskonale pamiętam poza lipami na Orląt L.,lipy na trasie na działki( obecnie chyba Os. Staszica).....niedawno dostałam kilkuletnią wyhodowaną lipkę= dziecko tamtych.....rośnie sobie a sąsiedztwie gorzowskiego kasztanka....niedawno odkryłam,że ma welurowe liście---tutaj takich nie widziałam. są jedynie te jedwabiste.....teraz gdziekolwiek jestem, poszukuję lipy o welurowych liściach.....jeszcze raz dziękuję Koleżance z MM-ki za te drzewka= bardzo sentymentalny i wzruszający to dar

Łuka
Gorzowiak
Gorzowiak śr., 2010-05-26 12:03

Piknie - aż rozmiękło moje

Piknie - aż rozmiękło moje serce się :D

------------------------------------------------ http://pl-pl.facebook.com/people/Igor-Jankowiak/100001468775117 Szukaj mnie na facebook.com i nie pisz, że jestem Meg!
gonia
gonia śr., 2010-05-26 12:54

:)

Wygląda na to, że trzeba wyjechać z Gorzowa, by o nim tak pięknie pisać...

gonia
rodorek
rodorek śr., 2010-05-26 15:48

...i kto tu jest mistrzynią

...i kto tu jest mistrzynią klimatu? :) Jak zawsze lirycznie i sentymentalnie. Bardzo mi się podoba:)

Justa
Justa śr., 2010-05-26 21:26

Pięknie,nostalgicznie,eh

Pięknie,nostalgicznie,eh wspomnienia

Justa
AnnaM
AnnaM śr., 2010-05-26 23:25

Meg

nie pamiętam ale drzew owocowych było bardzo dużo szkoda było jak je wycinali ,wspominamy ogródki do dziś jak było fajnie .

Pozdrawiam
Magmag
Magmag śr., 2010-05-26 23:45

Łuko

Twoim artykułem postanowiłam zakończyć dzisiejszą wizytę na MM-ce. Z uśmiechem pójdę spać, śniąc o balkonikowym moście z ławkami... dziękuję :))

........................................................................................................................................................................ Dla zdrowia dobrego, trzeba serca wesołego...czego i Wam życzę...Maria Gonta
sylwia197225
sylwia197225 czw., 2010-05-27 15:04

Tak pięknie to Łuko

Tak pięknie to Łuko opisałaś,że mam wrażenie jakbym przeniosła się do czasów Twojego dzieciństwa:))

Yeh lamhe judaai ke
Łuka
Łuka czw., 2010-05-27 15:16

sylwio Miła,

sylwio Miła, Wielocyfrowa----niesamowicie wyglądała ul Sikorskiego, wypalone domy czarne szkielety-więc tam nie zapraszam...ale do Parku z Wyspą gdzie cudna była wierzba płacząca ( niestety była)... i czerwonymi kasztanowcami- z przyjemnością:)

Łuka
sylwia197225
sylwia197225 czw., 2010-05-27 15:31

Łuko,próbuje Twoimi oczami

Łuko,próbuje Twoimi oczami wszystko to co opisujesz wyobrazić,i myślę,że choć w małej części udało mi się to zrobić:))

Yeh lamhe judaai ke