drukuj

Wnętrze klatki schodowej...

Zdjęcie Previous 2 z 4 Następne
Wnętrze klatki schodowej...

... notabene odmalowanej kilka lat temu, pomazane schody są starsze niż większość z nas...

autor: Przemek_j Zdjęcie pochodzi z: Remont bez sensu? Zobacz wszystkie zdjęcia oznaczone tagiem: dewastacja, Śródmieście, remont
  • Te same drzwi od frontu
  • Wnętrze klatki schodowej...
  • Kolejne "przyozdobione" drzwi
  • Zdewastowane drzwi - odnowione kilka lat temu
Przemek_j
Autor:Przemek_j

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
Danuta32
Danuta32 śr., 2009-08-12 12:09

Z wandalami nie wygramy Panie

Z wandalami nie wygramy Panie Przemku. To bardzo smutne jak oni nie szanują tego co zostało odnowione,zamiast cieszyć się dwastują. To jest przerażające.

Mieszkam w Gorzowie piąty rok. Pozdrawiam Danuta
Lord
Lord śr., 2009-08-12 12:38

dzuma współczesnych miast

Myślę że drastyczny wzrost cen farb w sprayu (może akcyza?) w połączeniu z akcją społeczną targetowaną do środowisk młodzieżowych, pokazującą że takie zachowania wśród samej młodzieży "nie są trendy" to jedyne narzędzia. (pejoratywny wizerunek wandala-graficiarza i ostracyzm środowiskowy) Graficiarze moim zdaniem szukają głównie adrenaliny i takie "podchody ze strażą miejską czy policją" tej adrenaliny właśnie im dostarczają. Obserwując jak to wygląda poza Polską myślę że graffiti to niestety domena ubogich dzielnic i młodzieży z pogranicza "marginesu społecznego".

Robert Trębowicz * www.facebook.com/okiemlorda *
Przemysław
Przemysław śr., 2009-08-12 12:40

Nowe wejściowe drzwi w bloku

Nowe wejściowe drzwi w bloku u mojej narzeczonej wytrzymały jeden dzień. Ktoś tak nimi szarpnął, że wyrwał klamkę. Potem "artyści" zaznaczyli swoją obecność podpisami ze spray -u

Przemek
Przemek_j
Przemek_j śr., 2009-08-12 13:20

Wandalom można utrudnić życie.....

.... ale trzeba chcieć! Brak rekcji otoczenia powoduje przyzwolenie na tego typu zachowania. Wystarczyłoby zwiększyć aktywność rutynowych patroli Policji i SM ale działających aktywnie - nie wystarczy przejechać na 3 biegu radiowozem, piesze patrole powinny rutynowo legitymować, spisywać i pouczać wałęsające się bez celu w naszej okolicy grupy młodych ludzi. Poza tym zapewiam, że wystarczyło by przyjechać na opisywane przeze mnie zaplecze (łącznik Borowskiego - bank) - najlepiej przy weekendzie po godz. 22:00 aby co nieco zadziałać - również przeciwko pijaństwu wśród małolatów. Poza tym - monitoring obejmujący ciąg Chrobrego - Mieszka I - ale to już zapewne "marzenie ściętej głowy". Pozdrawiam !

Przemek_j
Przemek_j czw., 2009-08-13 12:09

Tak złapano....

@Rafal Melonek:

... poprzez monitoring miejski - raz widziałem takiego delikwenta zmywającego elewację w centrum (łaźnia) w gustownej kamizelce. Dlatego po raz kolejny powtarzam, że nie widzę sensu wydatkowania grubych pieniędzy na renowację - wole mieszkać jak teraz - elewacja pomazana (stara) niż patrzeć jak bezmózgi demolują ją po odnowieniu - najpierw monitoring - potem remont !!

Frank
Frank śr., 2009-08-12 15:47

Problem ogólno miejski. Nie

Problem ogólno miejski. Nie sądzę aby miasto znalazło środki finannsowe na monitoring. Co do reakcji policji to trzeba dzwonić. Przyjadą ale czy trafia akurat w temat to już inna bajka.

Pozdrawia Frank - wróciłem po ciężkiej operacji. Wszystko przeczytam i skomentuję.
Forrest
Forrest śr., 2009-08-12 16:04

Dobry jesteś! 5

Dobry jesteś! 5

Sęki są siłą drzewa
kaja1305
kaja1305 śr., 2009-08-12 17:01

samo życie.......

Przemku , młodzieży pozostało tylko manifestowanie w ten sposób .Co mają robić ? Piwko "wynalazki' " narkotyki -to im odbija śruba czy " szajba " jak to miawano w moich czasach. Policji jak na lekarstwo , Straż Miejska szkoda gadać .

Pozdrowienia

Frank
Frank śr., 2009-08-12 19:03

Nie bo Straż Miejska to

Nie bo Straż Miejska to całkowita porażka. Policja jest zdecydowanie sprawniejsza i szybsza.

Pozdrawia Frank - wróciłem po ciężkiej operacji. Wszystko przeczytam i skomentuję.
Rafal Melonek
Rafal Melonek śr., 2009-08-12 19:26

Utrudnić życie

Można wandalom utrudnić życie.Natychmiast zareagować,złapać i do razu zadzwonić na straż czy policję.Niech płaci za wyrządzone szkody z usunięciem włącznie.Takim powinno się nakładać porządne kary,mandaty no i takiemu od razu by się odechciało.Lecz cóż z tego jak zaraz przyjdzie inny wandal i będzie robił to samo.Wandale to istna plaga z którą będziemy walczyć i walczyć.Sklepy sprzedające dzieciom czy młodzieży farby wszelkiego rodzaju powinni spisywać z legitymacji szkolnych lub innego dokumentu i od razu umieszczać takie osoby w systemie.Może wprowadzanie do systemu coś by dało lecz wątpię.Władze Gorzowa jak i Polski po winne wprowadzić ustawę,żeby np:"całkowity zakaz sprzedaży farb czy lakierów itp.".5.

Irena
Irena śr., 2009-08-12 19:39

Władze Gorzowa jak i Polski

Władze Gorzowa jak i Polski po winne wprowadzić ustawę,żeby np:"całkowity zakaz sprzedaży farb czy lakierów itp.".5. Oj to juz przesada Rafalku. Ten wandalizm w Polsce jest plaga. Monitoring pewnie za drogi .Policja przyjedzie i odjedzie. Zlapia i zaraz wypuszcza. Nie mam pomyslu.

Irena - pozdrawiam z Londynu wszystkich gorzowiakow!
rodorek
rodorek śr., 2009-08-12 21:44

Znam ten temat bo mieszkam w

Znam ten temat bo mieszkam w tym rejonie. Serdecznie witam nową osobą na mm i życzę następnych tak udanych artykułów. Pozdrawiam serdecznie. 5

camp21
camp21 czw., 2009-08-13 07:29

Nie do końca

Z tym samodzielnym łapaniem nie jest tak do końca dobre.
Po pierwsze jeżeli złapiecie,przytrzymacie, zastosujecie chwyt obezwładniający (żeby się nie wyrywał) to i owszem może ten delikwent dostanie od policji pouczenie, lub w najlepszej sprawie trafi do Sądu Grodzkiego.
Natomiast ten co go zatrzymał może mieć większe problemy z racji użycia siły i stworzenia zagrożenia, jeżeli ten młodzian podda się obdukcji lekarskiej która wykaże np. siniaki, zadrapania itp. dodatkowo młodzian będzie się uskarżał na zawroty głowy i inne dolegliwości to niestety ale w sądzie to jego będzie górą.
Niestety już kiedyś przerabiałem podobna sprawę w Gorzowie, gdy udzieliłem pomocy zaczepianej w Parku Róż kobiecie przez dwóch gnojków.
Przed naprawdę duża karą za "doprowadzenie do stanu ....(nie pamiętam dokładnie)" uratowało mnie to ze jeden z tych gnojków był już notowany i to ze Sędzina miała jakiś sentyment do powracających z Iraku.
Niestety mamy takie prawo ze nie zawsze według Sądu winny jest chuligan.

Stały_Czytelnik
Stały_Czytelnik czw., 2009-08-13 08:29

Secesja

polecam Państwu opracowanie pt. "Gorzowska secesja" bardzo ciekawa pozycja dla chcących poznać bliżej temat. Zaznaczam nie odnosi się do wanadalizmu gdyż to oddzielny temat.

Michał
Janina K
Janina K czw., 2009-08-13 10:50

Walki z wandalami i

Walki z wandalami i graficiarzami to walki z wiatrakami.Czy w ogóle jakiegoś złapano na gorącym?

Janina
Rafal Melonek
Rafal Melonek czw., 2009-08-13 15:39

Wandale graficiarze

Nawet w GL był artykuł jak policyjny monitoring namierzył takich i zatrzymali.Widziałem jak za karę odnawiał ścianę.