drukuj

Średniowieczna chrzcielnica, Fot. Bogusław Sacharczuk

Zdjęcie Previous 10 z 16 Następne
Średniowieczna chrzcielnica, Fot. Bogusław Sacharczuk autor: Meg Zdjęcie pochodzi z: Dotykając historii, czyli szlak od Gorzowa do Cedyni, dziś gmina Mieszkowice Zobacz wszystkie zdjęcia oznaczone tagiem: Historia, wycieczka, Mieszkowice
  • Mieszkowice, Rynek , Fot. Bogusław Sacharczuk
  • Pomnik Mieszka I, Fot. Bogusław Sacharczuk
  • Uliczka, Fot. Bogusław Sacharczuk
  • Klatka schodowa, Fot.Bogusław Sacharczuk
  • Klatka schodowa 2, Fot.Bogusław Sacharczuk
  • Kościół pw. Przemienienia Pańskiego, Fot. Bogusław Sacharczuk
  • Kościół, Fot. Bogusław Sacharczuk
  • Wnętrze kościoła, Fot. Bogusław Sacharczuk
  • Organy firmy Manboorg, Fot. Bogusław Sacharczuk
  • Średniowieczna chrzcielnica, Fot. Bogusław Sacharczuk
  • Mury obronne, Fot. Bogusław Sacharczuk
  • Mury obronne, z Basztą Prochową Fot. Bogusław Sacharczuk
  • Gozdowice.Pomnik Sapera, Fot. Bogusław Sacharczuk
  • Cmentarz w Siekierkach, Fot. Bogusław Sacharczuk
  • Czelin, Fot. Bogusław Sacharczuk
  • Słup graniczny na Odrze, Fot. Bogusław Sacharczuk
Nieaktywna od 30.07.2011; KONTAKT: m.kaczanowska@gazeta.pl
Meg
Autor:Meg

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
edy
edy ndz., 2010-05-23 22:21

Jak zwykle świetne zdjątka

Jak zwykle świetne zdjątka Bogusia. Piękne opisałaś te miejsca. Niby tak bliskie a tak dalekie...Nigdy tam nie byłem i żałuję, że nie mogłem z Wami pojechać. Pozdrawiam.

Meg
Meg pon., 2010-05-24 13:01

...trudno, może następnym

@edy:

...trudno, może następnym razem, ale już nie tam....:)

. ****Powyższa wypowiedź, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie. Zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów i postawy bez ostrzeżenia i podawania przyczyn:)***
Kika
Kika pon., 2010-05-24 06:43

W Siekierkach byłam ale tylko

W Siekierkach byłam ale tylko tam.

Wiktor
Wiktor pon., 2010-05-24 06:55

Ciekawy artykuł,dużo

Ciekawy artykuł,dużo informacji w tym mi nieznaych.Pozdrawiam

Wiktor
Wiktor pon., 2010-05-24 07:00

Pisze Pani o brukowanych

Pisze Pani o brukowanych uliczkach - jaki jest ich stan?Czy sprawdzają się w miasteczku?

Perelka
Perelka pon., 2010-05-24 08:07

Województwo

Województwo zachodniopomorskie nie ujmując nic lubuskiemu jest przepiękne.Czyste jeziora,lasy,znam okolice Chojny, lubię tam wracać.Mieszkowice, Siekierki, Cedynie i wiele innych miejsc/wiosek/miast/miasteczek znam i gorąco polecam--Pozdrawiam

E. Zając
Gorzowiak
Gorzowiak pon., 2010-05-24 09:05

Dwieście lat temu byłem w

Dwieście lat temu byłem w Cedyni i Siekierkach.W Mieszkowicach nikagda:D Mieszko I super i stoi sobie na XVIII-wiecznym cokole z piaskowca - znaczy można Mieszka I tak postawić ale nie Marię z fontanny Pauckcha :D

------------------------------------------------ http://pl-pl.facebook.com/people/Igor-Jankowiak/100001468775117 Szukaj mnie na facebook.com i nie pisz, że jestem Meg!
Gorzowiak
Gorzowiak pon., 2010-05-24 09:10

Apropos wielkiej wody. Meg

Apropos wielkiej wody. Meg jak wygląda tam Odra?Są zalania lub podtopienia?

------------------------------------------------ http://pl-pl.facebook.com/people/Igor-Jankowiak/100001468775117 Szukaj mnie na facebook.com i nie pisz, że jestem Meg!
Meg
Meg pon., 2010-05-24 10:32

O, ile pytań...zacznę od

O, ile pytań...zacznę od pytania Pana Wiktora...otóż, brukowane uliczki i chodniki zachowane są w doskonałym stanie, wprawdzie niewiele tam aut, ale kostka jest równa i niewypadająca...Jeszcze słówko o budynkach mieszkalnych, są jednokondygnacyjne( większość z muru pruskiego) i tylko wiszące na nich anteny satelitarne świadczą o tym, że mamy XXI wiek...Ludzie zaś są bardzo uczynni, każdy czy młody czy starszy mówi obcym - dzień dobry, ba nawet zapraszają do siebie na kawę...Życie płynie wolno, nikt się nie spieszy...Niestety w Mieszkowicach nie ma gdzie się zatrzymać, ale kilkanaście kilometrów dalej, w następnej miejscowości, którą opiszę są już kwatery i gospodarstwa agroturystyczne. Mieszkowice są więc jedynie do zwiedzania....Pani Perełko, do Chojny nie dotarłam, ale z 2 odsłonach zaprezentuję dwa inne ciekawe zakątki z trasy...Gorzowiak, piaskowiec się sprawdza, bo nie ma pod nim fontanny ;), co do "wielkiej wody", cóż Odra miejscami wystąpiła z koryta...zagrożenie na pewno jest...tereny zalewowe zalane

. ****Powyższa wypowiedź, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie. Zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów i postawy bez ostrzeżenia i podawania przyczyn:)***
Wiktor
Wiktor pon., 2010-05-24 12:34

Dziękuję Pani za odpowiedź i

@Meg:

Dziękuję Pani za odpowiedź i dodatkowe informacje.Z niecierpliwością będę czekał na kolejne odsłony z podróży.Pozdrawiam

Meg
Meg wt., 2010-05-25 10:40

Kolejne dwie odsłony

@Wiktor:

Kolejne dwie odsłony niebawem........

. ****Powyższa wypowiedź, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie. Zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów i postawy bez ostrzeżenia i podawania przyczyn:)***
Danuta32
Danuta32 pon., 2010-05-24 11:03

Ciekawe historycznie miejsce

Ciekawe historycznie miejsce warte odwiedzenia tylko daleko

Mieszkam w Gorzowie piąty rok. Pozdrawiam Danuta
Perelka
Perelka pon., 2010-05-24 11:15

Pani Meg to kiedyś może pani

Pani Meg to kiedyś może pani odwiedzi Chojnę.Zapraszam i polecam z czystym sumieniem.Chojna i okolice piękne--Pozdrawiam

E. Zając
gonia
gonia pon., 2010-05-24 11:26

Szkoda,

@Perelka:

że zaproszenie tylko dla pani Meg:(

gonia
Perelka
Perelka pon., 2010-05-24 11:33

Pani gonia oczywiście dla

@gonia:

Pani gonia oczywiście dla wszystkich.Wszystkich lubiących łazić i zwiedzać zapraszam do Chojny i okolic--Pozdrawiam

E. Zając
Łuka
Łuka pon., 2010-05-24 11:55

Dzięki Meg za

Dzięki Meg za wycieczkę...śliczne i ciekawe miejsce...mury obronne z głazów narzutowych- aż chce się dotknąć....a organy w kościele okazałe- może odbywają się tam jakieś koncerty.......może wreszcie będę miała pretekst , by zajrzeć do Muzeum Wojska Polskiego. Byłam tam chyba ponad 20 lat temu-może wnuka zabiorę-jeśli znajdę gdzieś ten akt erekcyjny, co jest mało prawdopodobne-zaraz " doniosę"......Gorzowiak- a nad morzem sztorm ponoć

Łuka
Meg
Meg pon., 2010-05-24 21:01

...proszę zajrzyj do Muzeum

@Łuka:

...proszę zajrzyj do Muzeum Wojska Polskiego i zrób zdjęcie aktu erekcyjnego, muzeum w Siekierkach w niedzielę było czynne do 16.00 nie zdążyłam zajrzeć...:(

. ****Powyższa wypowiedź, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie. Zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów i postawy bez ostrzeżenia i podawania przyczyn:)***
Justa
Justa pon., 2010-05-24 12:10

Oczywiście że

Oczywiście że zachodniopomorskie jest piękne! Sama w nim mieszkam:)))Wycieczka świetna.Byłam tylko w Siekierkach, słupa granicznego i jego losów nie znałam, pomnika sapera również nie widziałam. Pomnik Mieszka I też mi obcy. Czekam na cd.

Justa
Perelka
Perelka pon., 2010-05-24 13:41

Pani Justa

@Justa:

Ja nie pochodzę z zachodniopomorskiego mam tam rodzinę i dlatego znam tereny.Pani z Myśliborza to dobry kawałek do Chojny i okolic ale i panią zapraszam po "znajomości" ---Pozdrawiam

E. Zając
Jacek
Jacek pon., 2010-05-24 12:50

Niestety nie bylem w

Niestety nie bylem w opisanych miejscach wstyd sie przyznac.Wycieczka zaproponowana przez pania wyglada na ciekawa pod wzgledem historii tamtych miejsc.Zantereowal mnie kosciol i jego historia i obejrzalem zdjecia.Stare koscioly maja swoje piekno.O Cedyni i walkach tam slyszalem, w Siekierkach nie bylem nigdy z przyczyn zdrowotnych kiedys dawno nie udalo mi sie wyjechac z pracownikami zakladu na wycieczke.Zaluje.Widac cmentarz utzrymany schludnie.Dostojny jest pomnik Mieszka I.Pozdrawiam z serca i oczekuje na nastepna miejscowosc.

Czed
Czed pon., 2010-05-24 15:44

W Mieszkowicach nie byłem ale

W Mieszkowicach nie byłem ale szlak wojenny zwiedziłem.Super miejsca.Edyt zapomniałem zapytać - czołg w Siekierkach stoi ?

-------------------------------------------------------------------------------------------------- "prawie wszystkie mądre tezy mają dla równowagi równie mądre antytezy" BAŚKO! PRZEGRAŁAŚ!
Meg
Meg pon., 2010-05-24 15:50

Czołg

Panie Czed, tak stoi...przed muzeum:)

. ****Powyższa wypowiedź, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie. Zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów i postawy bez ostrzeżenia i podawania przyczyn:)***
Meg
Meg pon., 2010-05-24 16:28

Cd. czołg

Może kogoś zainteresuje więc z fotografii odczytuję :
Szlak bojowy czołgu:
Żytomierz – Chełm
Lublin –Warszawa
Gozdowice – Brödikow
Klizen – Łeba

. ****Powyższa wypowiedź, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie. Zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów i postawy bez ostrzeżenia i podawania przyczyn:)***
Czed
Czed pon., 2010-05-24 16:56

Thx:P

Thx:P

-------------------------------------------------------------------------------------------------- "prawie wszystkie mądre tezy mają dla równowagi równie mądre antytezy" BAŚKO! PRZEGRAŁAŚ!
RSD-3
RSD-3 pon., 2010-05-24 17:16

http://www.youtube.com/watch?

http://www.youtube.com/watch?v=ZaojJTXpOp4

Swoją drogą ciekawe czy groby nie są puste jak w Kostrzyn nad Odrą ?

Meg
Meg pon., 2010-05-24 20:59

...nie znam odpowiedzi na te

@RSD-3:

...nie znam odpowiedzi na te pytanie, ale nie sądzę....to nie radzieckie mogiły...;)

. ****Powyższa wypowiedź, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie. Zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów i postawy bez ostrzeżenia i podawania przyczyn:)***
mar-jola
mar-jola pon., 2010-05-24 19:24

Zdięcia I artykuł jak zawsze

Zdięcia I artykuł jak zawsze świetne. W Mieszkowicach byłam 29 lat temu, a teraz wspominam..Dzieki:)))

mar-jola
Esttera
Esttera wt., 2010-05-25 11:07

Nie byłam w opisanych

Nie byłam w opisanych miejscach.Ciekawy jest pomnik Mieszka I.Ogólnie ciekawy artykuł.

Monika P. http://pl-pl.facebook.com/people/Monika-Anna-Piotrowska/100002599040975
Zojka
Zojka wt., 2010-05-25 13:25

Bardzo interesujący artykuł -

Bardzo interesujący artykuł - na czasie - dziś kolejna rocznica śmierci Mieszka I( 25 maj 992 zm. Mieszko I, książę Polan, pierwszy książę Polski)Pozdrawiam

Zosia
Meg
Meg wt., 2010-05-25 17:29

...o, nie znałam dnia śmierci

@Zojka:

...o, nie znałam dnia śmierci Mieszka I, dziękuję Pani za uzupełnienie...

. ****Powyższa wypowiedź, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie. Zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów i postawy bez ostrzeżenia i podawania przyczyn:)***
Wiktor
Wiktor wt., 2010-05-25 15:10

Mieszkowice - Mieszko I

Trafiony tekst.Prawda.Pozdrawiam

AnnaM
AnnaM wt., 2010-05-25 17:26

Meg...

świetny tekst nie mówiąc o fotkach ,świetnie że lubisz takie tematy z historią związane , dobrze że jeszcze są zachowane zabytki z tamtych lat jest co zwiedzać . W Cedyni byłam 50 lat temu byłam tam na koloni i zwiedzaliśmy te okolice.

Pozdrawiam
Wanda
Wanda wt., 2010-05-25 21:49

Dużo informacji, zdjęcia

Dużo informacji, zdjęcia świetne, zaproszenie ciekawe.Oby tak dalej

Meg