drukuj

Krzyż prawosławny przed cerkwią

Zdjęcie Previous 8 z 11 Następne
Krzyż prawosławny przed cerkwią autor: gonia Zdjęcie pochodzi z: Cerkiew św. Michała Archanioła w Brzozie Zobacz wszystkie zdjęcia oznaczone tagiem: cerkiew, Brzoza, ikonostas, Łemkowie
  • Ikonostas w cerkwi w Brzozie
  • Ikonostas w cerkwi w Brzozie
  • Carskie wrota
  • Ikona świąteczna - wielkanocna
  • Ikona przedstawiająca Matkę Boską
  • Ikona
  • Miejsce do umieszczania świec intencyjnych
  • Krzyż prawosławny przed cerkwią
  • Cerkiew w Brzozie
  • Cerkiew św.Michała Archanioła w Brzozie
  • Ikona przedstawiająca św. Michała Archanioła
gonia
Autor:gonia

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
edy
edy czw., 2010-04-22 18:47

Nie wiedziałem o istnieniu

Nie wiedziałem o istnieniu tej cerkwi.Świetny tekst i kapitalne zdjęcia.

Meg
Meg czw., 2010-04-22 18:59

"Ukradłaś" mi temat....;) ale

"Ukradłaś" mi temat....;) ale dobrze, bo ja zdjęć "splagiatowanych" od Bogusława Sacharczuka mam mniej ...

. ****Powyższa wypowiedź, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie. Zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów i postawy bez ostrzeżenia i podawania przyczyn:)***
mar-jola
mar-jola czw., 2010-04-22 19:08

Naprawdę piękne.Jak Edy nie

Naprawdę piękne.Jak Edy nie miałam pojęcia o istnieniu Cerkwi.

mar-jola
nicole
nicole czw., 2010-04-22 20:56

:) ^-^

Świetne! Ja myślałam, że cerkwie są na wschodzie Polski :D Są przepiękne:) Ikony oczywiście!

„Pokój bez książek to jak ciało bez duszy.”
Łuka
Łuka czw., 2010-04-22 21:12

goniu--będę musiała poczytać

goniu--będę musiała poczytać Twój art wielokrotnie--tyle ciekawych informacji--b. ładne zdjęcia. Myślałam,że Łemkowie jedynie w szczecińskim i na pn-wsch Polski zamieszkali po akcji Wisła"-a okazuje się ,że blisko Gorzowa także....podobno stale jest " żywa" kultura Łemków- pięknie śpiewają....ciekawe ,czy są organizowane jakieś spotkania , imprezy z możliwym udziałem ludzi spoza ?...pozdrawiam serdecznie

Łuka
gonia
gonia czw., 2010-04-22 23:51

...

@Łuka:

Brzoza, Ługi, Chomętowo - to miejscowości do których przesiedlono Łemków w ramach akcji "Wisła" (piszę o terenach blisko Gorzowa). W samym Gorzowie działa Koło Stowarzyszenia Łemków, które jest organizatorem gorzowskich "Spotkań z Kulturą Łemkowską".

gonia
Magmag
Magmag czw., 2010-04-22 22:49

Corocznie organizowana jest

Corocznie organizowana jest Łemkowska Watra w Ługach, a w dawnej wieży ciśnień (Łemkowska Wieża) w Strzelcach działa Stowarzyszenie Miłośników Kultury Łemkowskiej

........................................................................................................................................................................ Dla zdrowia dobrego, trzeba serca wesołego...czego i Wam życzę...Maria Gonta
gonia
gonia czw., 2010-04-22 23:52

...

@Magmag:

W lipcu tego roku odbędzie się już XX Łemkowska Watra. Dokładnej daty nie pamiętam, ale przypomnę sobie...No i w Łemkowskiej Wieży działa zespół folkowy Lemko Tower. Na stronie www.myspace.com/lemkotoweroficjalna można posłuchać ich nagrań.

gonia
Magmag
Magmag czw., 2010-04-22 23:01

Goniu

...a zdjęcia są świetne...i fajnie, że opisałaś naszą lokalną ciekawostkę, bo dla wielu osób to rzeczywiście prawdziwa niespodzianka

........................................................................................................................................................................ Dla zdrowia dobrego, trzeba serca wesołego...czego i Wam życzę...Maria Gonta
sylwia197225
sylwia197225 czw., 2010-04-22 23:18

:))

Wielokrotnie przejeżdżałam przez Brzoze,ale nie wiedziałam że tam znajduje się cerkiew.I w dodatku taka piękna:D

Yeh lamhe judaai ke
rodorek
rodorek pt., 2010-04-23 06:15

Okazuje się, że nie znamy

Okazuje się, że nie znamy jeszcze wielu pięknych miejsc i to o "rzut beretem" od miasta. Dzięki za ten artykuł:)

Justa
Justa pt., 2010-04-23 08:06

Nie znam tego miejsca i

Nie znam tego miejsca i dlatego z przyjemnością przeczytałam i obejrzałam zdjęcia

Justa
Danuta32
Danuta32 pt., 2010-04-23 09:22

Dziękuję za wycieczkę.Ja

Dziękuję za wycieczkę.Ja również nie znam tego miejsca

Mieszkam w Gorzowie piąty rok. Pozdrawiam Danuta
Tulon
Tulon pt., 2010-04-23 10:44

Wielu Łemków przesiedlono

Wielu Łemków przesiedlono również do Różanek.Fajny artykuł.A tak dla ścisłości to w cerkwi proboszczem jest chyba POP?

Tulon
Roman
Roman pt., 2010-04-23 10:58

w cerkwi proboszczem jest chyba POP

@Tulon:

... oczywiście! A organista POP MUSIK...

gonia
gonia pt., 2010-04-23 12:17

a w cerkwi

@Roman:

są organy?

gonia
Roman
Roman pt., 2010-04-23 12:21

są organy?

@gonia:

... przeciez to Ty byłas w cerkwi? Do kogo to pytanie? :)

gonia
gonia pt., 2010-04-23 12:32

a takie retoryczne

@Roman:

to było pytanie:)

gonia
gonia
gonia pt., 2010-04-23 12:16

Też tak myślałam,

@Tulon:

ale ksiądz Artur Graban wyprowadził mnie z błędu. Pop -to określenie obraźliwe, znaczy tyle co klecha. A Łemkowie mówią - jegomość -

gonia
Jamajka
Jamajka pt., 2010-04-23 19:23

Ciekawa wycieczka, fajnie

Ciekawa wycieczka, fajnie napisane, śliczne fotki. I jak sporo z nas nie miałam pojęcia o cerkwi.

Jacek
Jacek śr., 2010-04-28 18:10

Nie wiedzialem o cerkwi.

Nie wiedzialem o cerkwi. Cekawie napisane i piekne zdjecia. Dziekuje za wycieczke i pozdrawiam z serca

Oles
Oles pt., 2010-07-30 10:26

Brzoza

1.W 1337 roku Brzoza była dużą posiadłością feudalną Potem zasiedlona przez Łemków
2.kościół murowany z ciosanego kamienia z prostokątną drewnianą wieżą posiadającą latarnię oraz hełm.
2. od 1948 roku prawosławny
3.W otoczeniu rosną wiekowe lipy w obwodzie 500 cm
4.przy ogrodzeniu parku zachowana jest brama z 1925 roku

Więcej nie pamiętam.Cerkiew jest wspaniałą budowlą i wartą zobaczenia, a pop jest bardzo miłym i dostępnym człowiekiem.

Pozdrawiam serdecznie gonia:),:),:)

---Widzisz w moim poście błąd ortograficzny? Zgłoś naruszenie regulaminu redaktorowi dyżurnemu ----
gonia
gonia czw., 2010-11-04 18:48

W niedzielę, 07 listopada o godzinie 16.00

w teatrze im. J. Osterwy odbędą się XVIII Spotkania z Kulturą Łemkowską.
Wystąpią: profesjonalny zespół pieśni i tańca "PULS" ze Słowacji,
zespół ŁEMKO - TOWER ze Strzelec Krajeńskich,
kapela ludowa "NADIJA" z Leszna Górnego i
RAMONA i NATALIA BOCZNIEWICZ z Przemkowa.
Bilety - 25zł

gonia