drukuj

Sposoby na wykrycie kłamcy poprzez język ciała

fot. Archiwum

Fot. redakcja

Każdy z nas chce być słowny i prawdomówny. Jednak nie zawsze nam to wychodzi.

Weźmy pod uwagę np. białe kłamstwa, które polegają na tym, że okłamujemy kogoś dla jego dobra lub żeby poprawić mu samopoczucie. Takie sytuacje często zdarzają się w szpitalach, ale nie tylko. Są jednak pewne sposoby na zdemaskowanie kłamczucha.

Przejawem tego, że ktoś kłamie, może być:
Zakrywanie ust. Może się to objawiać jako zakrywanie ust podczas fałszywego kaszlu lub ziewnięcia. Gest może być wykonany kilkoma palcami, całą dłonią lub zaciśniętą pięścią.

Dotykanie nosa. Może to być pojedyncze czy też ciągłe i nieustanne dotykanie lub pocieranie nosa. Pamiętajmy, że wyjątkiem jest katar. Jesteśmy wtedy zmuszeni dotykać nosa, czy nam się to podoba, czy nie.

Pocieranie oka. Ta technika służy kłamcy do przerwania kontaktu wzrokowego. Mężczyźni z reguły pocierają oczy lub odwracają wzrok. Kobiety natomiast używają subtelnego dotknięcia pod okiem.

Chwytanie się za ucho. Może być oznaką, że osoba usłyszała już wystarczająco dużo. Może też świadczyć o zaniepokojeniu się tym, co się usłyszało.

Drapanie się po szyi. Ten gest oznacza, że nie zgadzamy się z czymś, co usłyszeliśmy od naszego przedmówcy. Mamy wątpliwości co do jego zdania.

Poprawianie kołnierza. Kiedy kłamiemy, robi nam się cieplej. To właśnie sprawia, że zaczyna nam być gorąco w okolicach szyi. Skutkuje to poprawianiem kołnierza.

Wkładanie palców do ust. To ruch, który wykonujemy podświadomie, nawiązując do nawyków z naszego dzieciństwa. Mam na myśli ssanie np. smoczka. Wykonujemy ten gest, kiedy potrzebujemy otuchy. Często wykonujemy go, kiedy podniesie się nam ciśnienie.

Źródło:
http://www.eioba.pl/a73519/7_sposob_w_na_wykrycie_k_amcy_poprzez_j_zyk_c...

Zdjęcia

  • fot. Archiwum
Infolinia: 19524 - udzielamy informacji na temat usług rynku pracy, świadczeń oraz wsparcia oferowanego przez powiatowe urzędy pracy. więcej »
Zielona Linia 19524
Autor:Zielona Linia 19524

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
Vira
Vira pon., 2010-11-22 18:15

Polecam serial Lie to me

Polecam serial Lie to me (wersja polska: Magia kłamstw) z Timem Rothem opowiadający o firmie zajmującej się odczytywaniem ludzi z ich gestów i mimiki. http://www.youtube.com/watch?v=jXytQOkNaq4&feature=related

http://wtoku.tumblr.com - w hołdzie twórcom programu
Roman
Roman pon., 2010-11-22 18:28

Hmmmm

Jak ktos sie drapie po dupie to znaczy że ma mnie w tym miejscu?
A co oznacza dłubanie w nosie (oprócz złego wychowania) w czasie rozmowy
albo bekniecie czy pierdniecie?
Mozliwe ze czlowiek jakoś sygnalizuje swoje zamiary... jednak w czasach gdy na ten temat powstaja "doktoraty" niewiele warta ta wiedza - czytaja ja równiez oszuci i hochsztaplerzy.
Przeciez mozna sobie wycwiczyc sposób bycia i zachowania...
Bez przesady... żyje z tej wiedzy zbyt wielu fachowców - wciskaja ciemnote...

camp21
camp21 pon., 2010-11-22 21:03

<>

Hahaha jeżeli chcecie zobaczyć język kłamstwa to polecam debaty Jarosława Kaczyńskiego.
Jego gesty i mimika twarzy mówi wszystko.

camp21
camp21 pon., 2010-11-22 22:45

<>

Ale cisza na MMce.
Teraz tylko łzy ze nie zostało sie Radnym
Niestety beton beton ma sie dobrze i dla społeczników nie ma tam miejsca.
Szkoda