drukuj

Naprawde zjadamy pająki? Czy to możliwe?

pająk

Fot. Anna Rimke

To pytania, które nasunęły mi się na myśl, gdy usłyszałam słowa padające z ust naukowców badających życie tych stawonogów.

Któregoś pięknego dnia, przeglądając stacje telewizyjne, zatrzymałam się na programie przyrodniczym. Lubię oglądać tego typu rzeczy i nie przeraziło mnie nawet to, że ten oto odcinek jest o stworzeniach, które budzą we mnie strach. Skupiona wsłuchiwałam się w przekazywane  informację z  myślą, że może gdy bardziej poznam te stworzenia przestanę się ich bać.

Niestety lęki nie przeszły, a na dodatek powstał nowy.  Nie zdajecie sobie sprawy jak ciarki przeszły mi po plecach, gdy usłyszałam komunikat, że człowiek w trakcie całego życia statystycznie zjada około 10 pająków podczas SNU. Przyczyną tego, że zjadamy pajączki i owady jest to, że bardzo często śpimy z otwarta buzią. Spacerujące po nas stworzenia, nieświadome zagrożenia wchodzą nam do ust, a my gdy poczujemy łaskotanie w ustach/gardle po prostu je przełykamy.

Jest wiele źródeł, każde z nich podaję inne liczby co do ilości zjadanych „stworzonek”. Wahają się one w granicach od 4 do 50 sztuk. Ile by to nie było warto jednak spać z zamkniętą buzią, bo kto wie co dzisiaj zjesz na „drugą kolację” …

Zdjęcia

  • pająk
Samotna wśród dziesiątek życzliwych dusz . Opuszczona wśród tysiąca spojrzeń . Nieszczęśliwa z radością na twarzy. Zrównoważona więcej »
Marcik
Autor:Marcik

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
mielizna
mielizna śr., 2010-01-27 17:46

...

Jeden zaczął temat i teraz każdy za punkt honoru obrał sobie napisanie artykułu o pająkach..... Dziwię się, że redakcja to wszystko publikuje. Ludzie! To jest portal miejski, a nie przyrodniczy! O pająkach i innych robalach piszcie sobie na stronach o odpowiedniej tematyce, bo ani to ciekawe (chyba 5.artykuł w ciągu dwóch dni), ani pasujące do tej strony (MM=moje miasto, a nie moje robale).

pozdrawiam
Tom H
Tom H śr., 2010-01-27 17:52

mielizna zgadzam się z tobą

@mielizna:

mielizna zgadzam się z tobą to już przesada z tymi pająkami i innymi robalami. Redakcja powinna ukrócić ten proceder. To sie robi niepoważne i monotematyczne.

F-t
Anna Rimke
Anna Rimke śr., 2010-01-27 18:07

To państwo decydujecie o czym piszecie

@Tom H:

Zawsze można nie czytać, nie komentować, zwyczjanie tekst pomijać. A tak z drugiej strony - zwykły pająk, a tyle o nim. Może dlatego, że w każdym mieszkaniu taki stwór czasem się pojawia. A "procederu" nie ukrócimy - bo jak niby mam to tłumaczyć autorom? O ptaszkach, pieskach można pisać a o pająkach nie? Dlatego Panie Tom H spokojnie - znudzą się autorom pająki, będą pisali o czym innym:). Pozdrawiam serdecznie

Anna Rimke
mielizna
mielizna śr., 2010-01-27 23:22

skoro tak jest

@Anna Rimke:

Skoro rzeczywiście jest tak, że sami decydujemy, o czym piszemy, i że redakcja akceptuje różne teksty, bo " jak niby mam to tłumaczyć autorom", to chciałabym się dowiedzieć, dlaczego mój krótki tekst z 21.01. (o dominancie) został odrzucony właśnie BEZ jakiegokolwiek wytłumaczenia czy zwykłego uzasadnienia?
Z góry dziękuję za odpowiedź

pozdrawiam
Anna Rimke
Anna Rimke czw., 2010-01-28 08:39

Pani Mielizno

@mielizna:

Jakub Pikulik w mailu do Pani napisał dlaczego nie opublikował zdjęcia dominanty - prosił o podpis do niego, bo ktoś mógłby Pani zarzucić kradzież foty.
Pozdraiwiam

Anna Rimke
mielizna
mielizna czw., 2010-01-28 18:00

Dziękuję za odpowiedź, pytam,

@Anna Rimke:

Dziękuję za odpowiedź, pytam, bo właśnie nie mogłam się doszukać w skrzynce żadnego maila od MM....
A jeśli napisałam pod zdjęciem, że zostało one "znalezione w internecie", to to nie wystarczy? Konieczne jest podanie autora?

pozdrawiam
Meg
Meg czw., 2010-01-28 18:21

Podanie autora to mało...a

@mielizna:

Podanie autora to mało...a jego zgoda na publikację? Prawa autorskie nisko się kłaniają....:)

. ****Powyższa wypowiedź, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie. Zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów i postawy bez ostrzeżenia i podawania przyczyn:)***
mielizna
mielizna czw., 2010-01-28 18:57

Ja zawsze myślałam, że jeżeli

@Meg:

Ja zawsze myślałam, że jeżeli coś (obrazek lub zdjęcie) "wyskakuje" w Googlach, to można tego dowolnie używać....

pozdrawiam
Meg
Meg czw., 2010-01-28 19:14

i tak i nie...być może red.

@mielizna:

i tak i nie...być może red. Pikulik zakwestionował zdjęcie , ponieważ jest to nasza gorzowska Dominanta , to być może wykonał je któryś z gorzowskich fotoreporterów...( moje domysły)

. ****Powyższa wypowiedź, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie. Zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów i postawy bez ostrzeżenia i podawania przyczyn:)***
ankabee
ankabee śr., 2010-01-27 17:48

...

ale w moim mieście żyją moje robale...

anucha
nicole
nicole śr., 2010-01-27 18:16

:) ^-^

@ankabee:

Ankabee!!! Witam :))) Nareszcie wróciłaś :)))

„Pokój bez książek to jak ciało bez duszy.”
Kika
Kika czw., 2010-01-28 08:25

Prawda i nie tylko robale ale

@ankabee:

Prawda i nie tylko robale ale i "robale":)))))

kaja1305
kaja1305 śr., 2010-01-27 18:02

Ale nerwowy człowiek ....

mielizna już naten temat , nie pająków - ale na temat tego co ? jak ? i kto pisze
pięknie napisano wiele . Nie podoba sie - nie czytaj , szkoda twojego cennego czasu . O już następny !!!!! Tomie H A mnie się podoba i czytam to co mnie ciekawi , co nie - nie czytam Zróbcie tak samo . Wam potrzebna jest cenzura i
czasy w których ktoś decydował za innych . Muszę kończyć Pozdrawiam Wszystkich.
Kaja 1305

Wiktor
Wiktor śr., 2010-01-27 19:55

Ciekawa informacja jednak nie

Ciekawa informacja jednak nie przekażę jej żonie. Panicznie boi się pająków i dgyby usłyszała, że ileś już zdołała połknąć to nie wiem czy nie przypłaciła by tego zawałem. Pozdrawiam i dziękuję

Magmag
Magmag czw., 2010-01-28 15:27

...a najwięcej pewnie zjadają

...a najwięcej pewnie zjadają "chrapacze"...

........................................................................................................................................................................ Dla zdrowia dobrego, trzeba serca wesołego...czego i Wam życzę...Maria Gonta
Wiktoria Schneider
Wiktoria Schneider czw., 2010-01-28 16:07

...

Ja słyszałam, że niektóre pajączki wchodzą przez nos...

Gorzowiak
Gorzowiak pt., 2010-01-29 13:30

Dobre są pod beszamelem :D

Dobre są pod beszamelem :D

------------------------------------------------ http://pl-pl.facebook.com/people/Igor-Jankowiak/100001468775117 Szukaj mnie na facebook.com i nie pisz, że jestem Meg!