drukuj

112 Kiełpin

Kategorie: Tagi:
Miejskie autobusy we wsi Kiełpin

To jeszcze nie liniowe kursy, ale już od 2 listopada zajeżdżać tutaj będzie linia autobusowa 112

Fot. komunikacja.org

Nie, nie, to nie numer telefonu alarmowego, a numer linii autobusowej, która od 2 listopada 2009 roku zacznie docierać do miejscowości Kiełpin.

Kiełpin to nie duża wieś położona w gminie Deszczno około 12 km na południe od Gorzowa Wielkopolskiego. Zamieszkuje ją niespełna 100 osób. Zastała założona w 1778 roku przez Otto von Reitzensteina. W latach 1786 – 1790 wzniesiono tam piękny Pałac z elementami barokowymi. Niestety został niemal doszczętnie zniszczony i zdewastowany w latach 60-tych i 70-tych, obecnie można oglądać jedynie walące fragmenty ścian.

Dotychczas mieszkańcy korzystali z komunikacji PKS, jednak autobusy nie docierały do samej wsi, od poniedziałku (2 listopada 2009 r.) będą mogli korzystać z usług Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie. Do Kiełpina będzie można dostać się pięcioma kursami z Gorzowa - ok. godzin 5:20, 9:25, 14:40, 15:50 i 20:10. Kursów powrotnych do miasta będzie sześć, o godzinach 5:50, 7:05, 9:55, 15:10, 16:20 i 20.40. Autobusy kursowały będą tylko w dni robocze.

Obecnie autobusy miejskie docierają do dziewiętnastu miejscowości w gminie Deszczno, czternastu w gminie Bogdaniec, pięciu w gminie Kłodawa, trzech w gminie Lubiszyn oraz dwóch w gminie Santok.

Współpraca: Radziu

Zdjęcia

  • Miejskie autobusy we wsi Kiełpin

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
Magmag
Magmag czw., 2009-10-29 17:34

Z jednej strony to dobra

Z jednej strony to dobra wiadomość, ale z drugiej - w niedzielę coraz trudniej wyrwać się za miasto podmiejskim autobusem :(( Szkoda, że nie ma weekendowych kursów.

........................................................................................................................................................................ Dla zdrowia dobrego, trzeba serca wesołego...czego i Wam życzę...Maria Gonta
Radziu
Radziu czw., 2009-10-29 18:26

ale kto by jezdzil...

ilu z 80 mieszkancow pojedzie do gorzowa w niedziele autobusem? a 15 km to jednak kawalek i spory wydatek jak na puszczenie tam autobusu. Ponadto do kursow podmiejskich doplaca konkretna gmina i to ona zamawia konkretne kursy, wiec to nie jest tak, ze MZK tak sobie wymyslilo, tylko gmina Deszczno tak sobie zazyczyla. pozdrawiam :)

_________________ www.komunikacja.org
Magmag
Magmag czw., 2009-10-29 19:56

dziękuję za odpowiedź, Radziu

Doskonale rozumiem, że to nierealne. Tak tylko sobie marzyłam...kiedy wybieram się czasami z sekcją turystyczną UTW na niedzielny spacerek - bywa, że jesteśmy jedynymi pasażerami podmiejskiego autobusu

........................................................................................................................................................................ Dla zdrowia dobrego, trzeba serca wesołego...czego i Wam życzę...Maria Gonta